Search
Close this search box.

מהי הכתובה וכמה כסף מומלץ לרשום בה?

  השאירו פרטים או התקשרו:
  077-231-1100

  הפקת אירועים בהתאמה אישית


  מהי הכתובה ולמה היא משמשת?

  הכתובה, חוזה לחתונה יהודית, היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בחיי נישואים מסורתיים. שריד של ימים עברו, הכתובה הייתה במקור מסמך מתקדם שהוקם על מנת להגן על זכויותיה של הכלה. שפת הכתובה בארמית, לא בעברית, מתארת את חובותיו החוקיים של החתן.

  חובות אלו כוללים סיפוק בגדים ומזון, וכמסמך משפטי, הכתובה המסורתית אינה מותירה מקום לאהבה.

  לאחר שנחתם, החוזה שייך לכלה ומבטיח שהבעל יכבד את חובותיו. כמו כן, החוזה הופך את הגירושין למהלך קשה יותר (ויקר יותר).

  למרות שהטקסטים בכתובה השתנו מעט לאורך מאות השנים, הגרסה שבשימוש הנישואים היהודים המסורתיים כיום, עדיין חולקת דמיון רב עם הכתובה המקורית שנחתמה במאה הראשונה לספירה.

  צלם חתונות

  טקסטים שונים של כתובה עבור מגזרים שונים

  כיום, לזוגות יהודיים יש מספר אפשרויות בבחירת הטקסטים לכתובה. בהתאם למסורות שלכם, אתם יכולים לבחור בטקסט שמרני, דתי, רפורמי, או הומניסטי לכתובה שלכם.

  ישנן כתובות הכתובות בארמית, שילוב של ארמית ואנגלית, עברית ואנגלית, ואנגלית בלבד. כתובות יכולות אפילו להיות חילוניות או כתובות במיוחד עבור זוגות דתיים או הלהט"ב.

  טקסטים חדשים יותר נוטים להתמקד במחויבות הרגשית של הזוג וכוללים מילים כגון "אהבה" ו"מסירות". טקסטים חדשים יותר הם גם שוויוניים יותר; שלא כמו הטקסטים המסורתיים, הם מתמקדים במחויבויות של החתן והכלה כאחד.

  את/ה ובן/בת זוגך העתידיים צריכים לחשוב בזהירות רבה על החוזה שעליו אתם מתכוונים לחתום. מבקשים שיהיו לכם יותר בחירות? לא מצליחים למצוא טקסט ששניכם מזדהים איתו? תשקלו לכתוב אחד משלכם, חברות כתובה רבות מאפשרות לכם להתאים אישית את המסמך הקיים שבאמת ידגישו את המחויבויות ששניכם מבקשים לקיים.

  זוגות אשר מאמצים צורות שוויוניות של יהדות כוללים בכתובה גם את "סעיף ליברמן", פסקה נוספת אשר הוצגה על ידי התנועה השמרנית. כאשר סעיף ליברמן כלול בכתבה, הבעל מוותר על הזכות לסרב לגט, ובכך מוותר על המניעה מאשתו להינשא בשנית.

  אומנות האהבה

  כמות עיצובי הכתובות המוצעות היא מאלפת. מבחינה היסטורית, כתובות תוכננו על פי האזור והמחוז. כיום, אפשרויות כוללות נייר עגול, מודפס או מצויר ביד. אם אינכם רואים כתובה שעמה אתם מזדהים אתם יכולים אפילו להזמין כתובה מקורית שמשקפת את האסתטיקה הייחודית שלכם.

  הרבה זוגות בוחרים לכלול ציטוט משיר השירים בכתובה שלהם – פסקה בתורה החוגגת את האהבה.

  בחירות פופולריות כוללות את "אני לדודי ודודי לי" או "אני של אהובי ואהובי הוא שלי", או "מצאתי את שאהבה נפשי" או "מצאתי את האחד שאצלו נשמתי מתענגת".

  עיצובי הכתובה יכולים להבליט את תכונות הציטוט שלכם על פי בחירתכם.

  זוגות טריים לעיתים קרובות תולים את הכתובה שלהם על קיר חדר השינה או באיזור אחר בביתם החדש. הכתובה לא רק משמשת כתזכורת של התחייבויותיכם ביום החתונה, היא גם פיסת אומנות שממנה שניכם תהנו שנים קדימה.

  יום החתונה

  הכתובה תיחתם לפני טקס החתונה בפועל. בהתאם למסורות שלכם, רוב הזוגות בוחרים לחתום על הכתובה באופן פרטי, כשהם מוקפים אך ורק בבני המשפחה מקרבה ראשונה.

  רוב הכתובות כוללות שורות עבור חמישה חתימות לפחות: החתן, הכלה, המנחה, ושני עדים.

  קחו את הזמן לבחור עדים בקפידה. זהו אות כבוד גדול מאוד והחתימות האלו ישארו על הכתובה שלכם באופן בולט לנצח. לפי החוק ביהדות, החתימות בכתובה חייבות להיות של גברים שאינם מקורבים משפחתית לכלה ולא חתן. מגזרים מודרניים יותר גם מסכימים שהעדים יהיו ממין נקבה.

  אנו ממליצים להזמין את הכתובה שלכם לפחות 3 חודשים מראש כדי לאפשר זמן לעריכה, הגהה, הדפסה ומשלוח. ברגע שאתם בוחרים את הכתובה שלכם, החתונה ממש מעבר לפינה!

  כמה כסף מומלץ לרשום בכתובה?

  • הכתובה שתכניס אתכם לבוץ: הגבר שחותם על הכתובה מתחייב לכלכל את אישתו, אבל היא יכולה להשתמש בזה נגדו אם יתגרשו. אז למה חתנים מתעלמים מהכוח של המסמך? ומה כותבים כשלא יודעים כמה לתת? (לכתבה: לחץ כאן)
  • לכל שאלה צרו קשר עם המומחים בתחום הפקת חתונות.
  5/5 - (3 votes)

  כתבות מומלצות

  הפקת אירועים בשילוב קייטרינג חלבי

  עומדים לפני אירוע גדול או מתכננים אירוע אינטימי קטן ומשפחתי? יש הרבה הכנות לכל סוגי האירועים, בין אם מדובר על אירוע חברה ובין אם מדובר על אירוע בת מצווה או בר מצווה בחצר הבית. ההכנות

  אוהלי ישראל - השכרת אוהלים לאירועים 

  השכרת אוהלים לאירועים 

  בארץ יש מגוון חברות בהן ניתן להשכיר אוהלים לאירועים, חברות אלה מספקות בד"כ מגוון פתרונות בתחום האוהלים להשכרה לאירועים פרטיים ולאירועים עסקיים מכל סוג. חשוב מאוד לבחור בחברה עם ניסיון עשיר בתחום תכנון, הקמת ותחזוקה

  רוצים קיאק פירות באירוע שלכם

  רוצים קיאק פירות באירוע שלכם?

  הבחירות שתעשו לקראת האירוע הן אלה שאמורות להפוך אותו להיות שונה ומיוחד. קיאק פירות מביא איתו יתרונות רבים שלא תמצאו באף אופציה אחרת שניצבת לפניכם. אם הגעתם להחלטה כי זוהי הבחירה הנכונה בשבילכם תצטרכו להכיר

  צור קשר
  צור קשר

  פלאנרז הפקות אירועים

  טלפון: 077-231-1100

  השאירו פרטים לתיאום פגישה